Jak na montáž?

Jak se mlžící sprcha montuje?

Z montáže nemusíte mít žádné obavy, není vůbec náročná. Na spodní části každé mlžící sprchy je silná příruba se 4 otvory, přes které se přišroubuje k předem připravenému betonovému základu z něhož je vyveden přívod vody. Ideální je použití závitové tyče a chemické kotvy.

Jak tedy na to? 

Z našich zkušeností víme, že betonový základ musí mít rozměry nejméně 500x500x500 mm. Důvodem minimální velikosti je ten, že musí být vytvořena určitá protiváha vůči velikosti mlžící sprchy, aby byla zajištěna stabilita. Před samotným betonováním si připravte přívod vody, který ústí středem „základu“ a zakončen je vnějším poniklovaným přechodem 1/2“. Pro přívod vody můžete použít například PE hadici o průměru 25 mm. Systém přívodu vodu veďte buď v nezámrzné hloubce, nebo na trase vody vytvořte vypouštěcí místa. Je důležité se vyvarovat jakémukoliv zamrznutí vody v systému během zimního období, ve kterém doporučujeme mžící sprchu uschovat. 

Jste-li hotovi se základem, vezměte daný model mlžící sprchy, postavte jej na střed, vyberte směry, kterým chcete mlžit a označte přes otvory místa, kde budou závitové tyče. Poté vyvrtejte dostatečně velké a hluboké otvory pro závitovou tyč o průměru 10 mm a dle návodu chemické kotvy tyto tyče instalujte. Závitová tyč může vyčnívat max. 45 mm nad úroveň betonového základu. Po celkovém vytvrzení můžete mlžící sprchu napojit na vodu a za pomoci podložek a matic přes přírubu vše přitáhnout k základu. Používejte kvalitní kotevní materiál a rovněž z nerezavějící oceli. 

Rady a tipy:

  • Betonový základ musíte mít VODOROVNÝ.
  • Před prvním spuštěním mlžení, respektive před napojením mlžící sprchy, propláchněte rozvod vody. Zabráníte tak zbytečnému zanesení trysek nebo ventilu, je-li jím sprcha opatřena. Při prvním spuštění chvíli potrvá, než se celý systém napustí vodou, a tak když místo vodní mlhy bude slyšet pouze syčet vzduch, je to v pořádku, voda přijde vzápětí. 

 

Pokud si nejste čímkoliv jisti, neváhejte se na nás obrátit, velmi rádi Vám poradíme a pomůžeme. 

betonová patka pro kotvení

 

mlzici-sprcha-ventil-wm-3v